Jak přilákat klientky

5 tipů jak přilákat klientky

Pokud jsi podnikatelka, pravděpodobně víš, jak je důležité přilákat zákazníky a a dát vědět o produktu nebo službě.

Bez klientů bys neměla žádné příjmy, žádnou zpětnou vazbu a v důsledku žádnou motivaci.

Ale jak je získat?

Jak je přesvědčit, že právě ty jim můžeš nabídnout to, co potřebují?

V tomto článku vám představím 5 jednoduchých cest, jak přilákat zákazníky a klienty.

1. Vytvoř si silnou značku. Značka je to, co tě odlišuje od jiných podnikajícíh žen. Krátce a trochu suše. Je to soubor hodnot, emocí a příslibů, které komunikuješ svým cílovým skupinám. Značka ti pomůže vytvořit si povědomí, důvěru a loajalitu. Aby byla tvoje osobní značka silná, musí být jedinečná, konzistentní a odpovídající pro tvůj trh.

2. Využij sílu sociálních médií. Sociální média jsou skvělým nástrojem pro propagaci tvého byznysu, interakci se zákazníky a klienty a budování přátelské komunity. Na sítích můžeš sdílet zajímavý obsah, ukázat svou osobnost, nabízet slevy a akce, sbírat recenze a doporučení a zapojovat se do konverzací. Sociální média ti dokonce umožní oslovit lidi, které bys nikdy nepotkala. Reklamy umožňují cílit na specifické segmenty publika podle jejich zájmů, polohy, věku a dalších kritérií.

3. Nabídni hodnotu zdarma. Jedním z nejlepších způsobů, jak přilákat zákazníky a klienty, je nabídnout jim něco kvalitního zdarma. Tím jim ukážeš, že máš co nabídnout, že jsi odborníkem ve svém oboru a že máš řešení na jejich požadavek. Můžeš nabídnout například bezplatnou konzultaci, e-book, webinář, ukázku produktu nebo vzorek služby. Ochutnávku za kontakt. Tím si vytvoříš seznam zájemců a klientů, kterým pak můžete posílat další nabídky a novinky.

4. Obsah je král. To je to, co přitahuje pozornost tvých zájemců a klientů, co je informuje, inspiruje, baví. A nakonec inspiruje ke koupi. Obsah také pomáhá budovat tvoji autoritu, důvěryhodnost a důvěru. Můžeš vytvářet různé typy obsahu pro své klientky, například blogové články, videa, podcasty, infografiky nebo e-maily. Dbej na to, aby to co posíláš bylo hodnotné, aktuální, originální a optimalizované pro vyhledávače.

5. Buduj vztahy. Zákazníci a klienti nejsou jen čísla. Jsou to živí lidé se svými potřebami, problémy a touhami. Pokud s nimi chceš mít dlouhodobý a úspěšný vztah, musíš se o ně zajímat, naslouchat jim, řešit jejich dotazy a stížnosti, ocenit jejich loajalitu a doporučení a dělat jim radost malými pozornostmi. Tím si získáš jejich důvěru, spokojenost a doporučení. Budou rádi u tebe nakupovat.

Závěr

Přilákat zákazníky a klienty a prodat, není snadné, ale je to možné. Stačí neopomenout těchto 5 jednoduchých cest, které Ti pomohou budovat skvělé vztahy se svými zákazníky a klienty na prodávat s radostí.

Takto si zajistíš nejen příliv nových zákazníků a klientů, ale také jejich dlouhodobou loajalitu a doporučení. Tak na co ještě čekáš?

Začni ještě dnes! Poděl se s Aha momentem ve FB skupině Lady Brand.

Přejít nahoru